Arı İlaçlama

• Arı Zararları

Arı cinsleri içinde en zararlı olanları yaban arılarıdır. Yaban arıları bal arılarından daha büyük, kuvvetli, ince yapılı bir arı cinsidir. Havada, kovan kapısı önünde ve hatta kovan içinde arıları yakalayarak öldürür. Öldürdüğü arıların kanat ve kafalarını kopardıktan sonra geri kalan kısmı yuvalarına taşır. Yaban arıları aynı zamanda girmeyi başardığı kovanlardaki balı da yiyerek bala zarar verir.

• Arı ile Mücadele

Yaban arılarıyla mücadele için çeşitli imha yöntemleri uygulanır. Özellikle ağaç kovuklarına, saçak altlarına, çalı içlerine yaptığı yuvalarını bozarak mücadele etmek gerekir.Bu nedenle Arı ile profesyonel şekilde mücadele edilmesi gerekmektedir.Temiz ilaçlama olarak bakanlık onaylı ilaçlar ile Sağlıklı ve kesin çözümler sunuyoruz

• Arı

Arı, zar kanatlılar ailesine ait bir türdür.Zar kanat özelliği ; içinde enine ve boyuna damarcıklara sahip ve iki çift saydam zar gibi kanatlarının olmasından kaynaklanmaktadır. Arıların vücudu baş, göğüs ve karın olarak üç kısımdan meydana gelir. Vücutları yumuşak ve yoğun bir kıl örtüsüyle kaplıdır. Arının duymak, koklamak, tat almak ve bir uzaklığı tahmin etmek için kullandığı duyargaları duyarlı kıllarla örtülüdür. Arılar, duyargalarının aracılığıyla gece karanlığında bile kovanları içinde ballarını saklayacakları petekleri örerler ve bu peteklere en üstün geometrik biçimi verebilirler. Biçim olarak Oval bir biçimde olan arının başında sade ve bileşik olarak iki tip göz bulunmaktadır. göz veya nokta göz adı da verilen sade gözler, arılarda üç tanedir. Bunlar başın üst kısmında eşkenar bir üçgenin üç noktasını meydana getirecek biçimde yer alırlar. Bunlar arının yakından ve hafif ışıkta görebilmesini sağlarlar. Arıların dünyada birçok türü ve türlerine göre de görevleri vardır.

Bir önceki yazımız olan Akrep İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply