Fare İlaçlama

• Farelerin Zararları

Fareler pis alanlardan yaşam alanlarına geldikleri için bir çok mikrobuda beraberlerinde getirirler ve hastalıklara yol açarlar.Farelerin yaydığı hastalıklar veba,verem,tifüs, bağırsak parazitleri vb.dir.Ayrıca uyurken kulak,burun vb.uzuvlarıda önce uyuşturarak kemirir.

• Fare ile Mücadele

Bireysel olarak Fare ile mücadele edebilmek zordur.Fareler çok zeki ve hızlı üreyen canlılardır. Bu nedenle profesyonel firmalardan yardım alınmalıdır.Temiz İlaçlama olarak son teknolojik sistemler ve profesyonel bir ekiple 7/24 hizmet vermekteyiz.

• Fare

Fareler kemirgen ve memeli hayvanlardır.Fareler yapıları itibariyle her yerden kolayca geçebilirler.Farelerin tüylü bir yapısı vardır. Fareler 4 ayaklı hayvanlardır.Fareler ürerlerken canlı yavru doğururlar. Yılda 3 – 9 kez yavrularlar.Fare Dişleri çok sert nesneleri bile kemirecek güçtedir.Farelerin zamanla körelen dişleri kendisini kendi kendine yeniler.Farelerin Tükürük salgısı narkoz etkisi yaratır..Fareler genellikle böcek,ölü hayvan leşleri,atıklarla beslenir. Farelerin bulundukları yere göre cinsleri vardır.Lağım faresi,Tarla faresi,ev faresi vb.

EV FARESİ

Ev faresi küçük yapılı 6-12 cm arasında boyu olan bir kemirgen cinsidir.Ev fareleri genellikle gri renk tonlarına sahiptir.Ev fareleri evin iç kısımlarında yuvalanabilirler.Ev fareleri çok hızlı üreme gösterirler.!0-12 yavruya kadar tek seferde doğurabilirler.Ev faresi yaşam alanlarımıza girip besinlerimize ortak olduğu için bir çok hastalığı yayıp bulaştırabilir.

LAĞIM FARESİ

Lağım Faresi Küt burunludur, küçük kulakları gözleri vardır.genelde grimsi renktedir Lağım Fareleri kanalizasyonlar , binalarda,depogibi yerlerde ve çöplükler yuvalarınırlar. 3-6 ay içinde gelişirler. Lağım Faresi Bir keresinde 6-9 yavru meydana getirir.koku alma ve işitmeleri çok gelişkindir.en dar yerlerden bile rahatça geçebilir.mikrobunu dağıtabilir. FARE ile mücadele için kesinlikle bakanlık onaylı özel ilaçlar ve profesyonel yöntemlerle ilaçlama yapmak gerekir. Temiz ilaçlama olarak bakanlık onaylı ilaçlar ile Sağlıklı ve kesin çözümler sunuyoruz.

TARLA FARESİ

Tarla faresi yapısal şekliyle diğerlerinden farklıdır TARLA FARESİ boyu 13 – 17 cm rir.genellikle tahılla beslenirler.bu nedenle tarlalada daha çok görünürler. Tarla faresi ısırmaz ekinleri yiyip zarar verdiği için hem ekinlere hem de insanlara zarar vermiş olur.Tarla faresi de hızlı üremektedir.tarla faresi ortalama 7 kez üreyebilir ve her seferinde 7-11 yavru meydana getirebilir.

EV FARESİ

Ev faresi 7-11 cm boylarında,sıcakta yaşamayı seven bir kemirgen türüdür.Ev faresi insanla bir arada yaşar.ve bu nedenle en çok zarar verenlerindendir.Ev faresi yaşamak için evlere ve insanlara yakın yerlere gelir.Ev faresi insanın tükettiği ve tüketmediği her şeyi tüketebilir.bu nedenle mikrop taşıyıp bulaştırma olasılıkları çok yüksektir.

Bir önceki yazımız olan Çiyan İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply