Hamam Böceği İlaçlama

Hamamböcekleri; Latince adı Blatta Blatella olan, boyları 1,5 ile 2,5 cm. arasında değişen, uzun bacaklara ve antenlere sahip olan bir böcek türüdür. Renkleri genellikle kahverengi ve siyahtır. Duvarların kırılmış deliklerinde, çöplerin bol olduğu yerlerde, açık bırakılmış yemeklerin bulunduğu alanlarda, karanlık ve nemli bölgelerde kolayca üreyip yaşamlarını sürdürürler. Ayrıca astım, verem, kolera gibi hastalıkların taşıyıcılığını yaptıkları bilinmektedir. İnsanların mantar hastalıklarına, alerjik tepkilere, hepatite yakalanmalarına sebep olmaktadırlar. Pis bölgelerde yaşamaları dolayısıyla, temas etmiş oldukları yiyecekler nedeniyle gıda zehirlenmelerine yol açmaktadırlar. Evlerdeki kumaş ve kağıt eşyalara zarar vererek, eşyalarda kötü bir koku bırakmaktadırlar.

Hamamböceklerinin Antalya’da görülen çeşitleri; Alman Hamamböceği, Amerikan Hamamböceği ve Oryantal Hamamböceği‘dir.

Hamamböceklerinin insanlara verdiği zararlar riske atılacak zararlar değildir. Öyle ki, evinizde yerleşik olan bu böceklerden kurtuluşunuz ilaçlamadan başka bir yöntemle olmayacaktır. Ergin hamamböceklerinden ve yuvalarda bulunan yumurtalardan, Antalya Kaptan İlaçlama ile kolayca kurtulabilirsiniz.

HAMAMBÖCEĞİ İLAÇLAMA

Antalya ‘nın en büyük haşere sorunlarından birisi hamam böcekleridir. Hamamböceğinin dünyada 4500 türü bulunmaktadır. Ancak bu türlerden öne çıkan bazıları şunlardır: Alman hamamböceği, Amerikan hamamböceği, Şark hamamböceği, Oryantal hamamböceği sayılabilir.

Bu türlerin bir kısmı erginlik zamanına gelince uçma özelliklerini de kullanmaya başlamışlardır. Uçan hamamböcekleri akşamları özellikle ışık yanan evler ve balkonları tercih etmektedir. Mücadele işine gelince KAPTAN İLAÇLAMA olarak gerçekten kesin çözüm diyerek en kaliteli ilaçlama hizmetini vermekteyiz. Hamamböceği ilaçlama çok profesyonellik isteyen bir uygulama olmaktadır. Bütün personellerimiz Halk sağlığı bölümünden Biyosidal Ürün Uygulayıcı Sertifikasına sahiplerdir. İlaçlamalarımızda 3 aşamalı uygulama yapmaktayız.

1. UYGULAMA : Kalıcı ilaçlar ile balkonlar dahil odalar ilaçlanır.
2. UYGULAMA : Mutfak dolap içlerine jel yemler bırakılır.
3. UYGULAMA: Tüm odalarda ULV cihazı ile buhar uygulaması yapılır.

Bir önceki yazımız olan Evimin veya iş yerimin kimyasal ilaçlarla ilaçlanması sakıncalı bir durum oluşturur mu ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply