Karınca Haşeresi

Karınca Haşeresi

Karınca haşeresi genel olarak 4 mm kadar uzunlukta, pek çok renkte olan uçan ve uçamayan türleri ile yiyecek aramak için yaşam alanlarınıza müdahale eden haşerelerdir. Karıncalardan kurtulmak için profesyonel bir firmanın karınca ilaçlama hizmetinden yararlanmanız gerekecektir.
Karınca Nedir?
Karıncalar kolinler halinde yaşayan ve ev içerisine süpürgelik, pencere kenarları gibi alanlardan girebilen haşere türleridir.
Karınca Nerede Yaşar?
Karıncalar yuvalarını genellikle yiyecek ve su kaynaklarına yakın alanlara yaparlar ve bu alan çevresinde kendilerine rotalar belirlerler. Karınca yuvaları genel olarak saksı içleri, çatlaklar ve deliklerde olur.
Karınca Neden Eve Gelir?


Karıncalar genellikle yiyecek bulamadıkları zaman evlere gelmekte ve başta şeker, sebze, meyve gibi besinleriniz olmak üzere pek çok yiyeceğinizden beslenmektedir.
Karıncaların Zararları Nelerdir?
Karıncalar yiyeceklerinizden beslenmek dışında aynı zamanda staphilacoc ve salmonellosis enfeksiyonlarına neden olabilen canlılardır.
Karınca Türleri Nelerdir?
Karıncalar pek çok türde olabilir. En sık görülen karınca çeşitleri şu şekildedir:
Kokulu Ev Karıncaları
Çılgın Karıncalar
Arjantin Karıncası
Ateş Karıncaları
Firavun Karıncaları
Marangoz karıncaları
Karınca Ne Yer?
Karınca buldukları böcek, hayvan leşi, açıkta bırakılan yemekler, şeker ve yağ gibi besin maddelerini tüketirler.
Karınca Zehirli Midir?
Karıncaların hiçbiri zehirli değildir. Beslenmelerinde insan ya da hayvan kanı kullanmazlar. Bu nedenle insanlara saldırmazlar. Ancak çok aç kaldıklarında insan etini tüketebilirler.
Karınca İle Bireysel Mücadele Mümkün Mü?
Karıncalar çok hızlı çoğalan ve yuvalarını bulmak, uygun ilacı uygulamak bakımından büyük profesyonellik isteyen haşerelerdir. Bu nedenle karıncalar ile bireysel mücadele etmek size çok olumlu sonuç vermeyecektir.
Karınca İle Nasıl Mücadele Edilir?
Profesyonel bir ilaçlama firması adresinize gelecek ve karıncaların rotalarını izleyerek yuvalarını ilaçlama yöntemi ile karıncalardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Karıncalar ile mücadelede kullanılan ilaçlar karıncaların bulunduğu alana bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bazı karınca türleri için kokulu ve sıvı karınca ilacı kullanılırken bazı karınca türleri için jel ilaçlama yöntemine başvurulabilir.Karınca ilaçlama yöntemi çok dikkatlice yapılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kara Fatma böceği İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply