Tahta Kurusu İlaçlama

• Tahta Kurusu Zararları

Tahtakurusu kan ile beslendiği ve devamlı konakçı değiştirdiği için hastalıkların ortama yayılmasında etkin rol oynar. Ergin bir tahtakurusu gün içerisinde konakçısından 4 – 5 defa kan emer; ısırılan yer kabarır ve şişer.

• Tahta Kurusu ile Mücadele

Tahtakurusu ile mücadelede ferdi ve kısmı çalışmalar sonucunda başarı oranı oldukça düşüktür. Tahtakurusu ile mücadelede korsan firmalara başvurmak ya da dışarıdan satın alınan tarım ilaçları ile ilaçlama yapmak sizin ve çevrenizdeki canlılar için son derece tehlikelidir. Tahtakurusu ile mücadele edebilmek için profesyonel ilaçlama şirketlerine başvurun Temiz ilaçlama olarak Sağlık bakanlığı ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) onaylı ilaçlar ile kalıcı ve kesin çözümler sunuyoruz.

• Tahta Kurusu

Tahta Kurusu dünyanın her yerinde bulunabilen hortumlu böcekler takımından kanatsız eklem bacaklı ve kan emici haşeredir. Tahtakurularının genel renkleri kirli kahverengidir; yavru tahtakurularının renkleri ise açık kahverengi ve sarımsı kahverengi olabilmektedir. Tahtakuruları gündüzleri yarık alanlar, çatlak içleri, döşeme araları gibi yerlerde saklanacak geçirirlerken geceleri saklandıkları bu yerlerden çıkarak insanların kanını emerler. Tahtakuruları insan, evcil hayvan, yaban hayvanları, kümes hayvanları gibi birçok canlının üzerinde bulunurlar ve bu canlıların kanını emerek beslenirler. Tahtakuruları kendi vücut ağırlıklarının 4-5 katı kan emme özelliğine sahiptirler. Tahtakurusu yumurta ile ürerler ve çok hızlı üreme özelliğine sahip haşerelerdir. Her üremede kümeler halinde yüzlerce yumurtayı yapıştırarak duvar veya parke çatlaklarına bırakırlar. Tahtakurusu evlerimize beslediğimiz evcil hayvanlar, yeni aldığımız eşyalar aracılığı ile giriş yapabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Fare İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply